Редакційна політика
ГАЛУЗЬ ТА ПРОБЛЕМАТИКА
Журнал «Університетські наукові записки» більше 20 років є майданчиком наукових дискусій у галузі права, економіки та управління.
Галузі, спеціальності:
Юридичні науки:
081 Право
262 Правоохоронна діяльність
293 Міжнародне право
Економічні науки:
051 Економіка
071 Облік і оподаткування
072 Фінанси, банківська справа та страхування
073 Менеджмент
075 Маркетинг
076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
112 Статистика
232 Соціальне забезпечення
242 Туризм
292 Міжнародні економічні відносини
Науки з державного управління
281 Публічне управління та адміністрування
Метою існування журналу є пропаганда правових, економічних та управлінських знань; гуртування науковців; створення осередку прогресивної фундаментальної та прикладної правничої, управлінської та економічної думки; сприяння становленню молодих, перспективних учених та розвитку нових напрямків у науці.
Основними завданнями видання є надання авторам можливості публікації статей; поширення наукової інформації для широкого кола науковців та спеціалістів-практиків.
ПРОЦЕС РЕЦЕНЗУВАННЯ
ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОЦЕДУРИ РЕЦЕНЗУВАННЯ
Рецензенти повинні дотримуватися вимог до етики в наукових публікаціях Комітету з етики в публікаціях (Committee on Publication Ethics) і бути об'єктивними та неупередженими.
Рецензент здійснює наукову експертизу авторських матеріалів, унаслідок чого його дії повинні носити неупереджений характер, що полягає додержанні наступних принципів:
– рукопис, отриманий для рецензування, повинен розглядатися як конфіденційний документ, який не можна передавати для ознайомлення чи обговорення третім особам, які не мають на те повноважень від редакції;
– рецензент зобов'язаний давати об'єктивну й аргументовану оцінку викладеним результатами дослідження. Персональна критика автора неприйнятна;
– неопубліковані дані, отримані з представлених до розгляду рукописів, не повинні використовуватися рецензентом для особистих цілей;
– рецензент, який не володіє, на його думку, достатньою кваліфікацією для оцінки рукопису, або не може бути об'єктивним, наприклад, у разі конфлікту інтересів з автором або організацією, повинен повідомити про це редакцію з проханням виключити його з процесу рецензування даного рукопису.
Рукопис проходить рецензування. Представлені рукописи спрямовуються членам редакційної колегії та/або зовнішнім експертам, що працюють у відповідній галузі.
ПЕРІОДИЧНІСТЬ ПУБЛІКАЦІЇ
До 2020 року журнал виходив чотири рази на рік. З 2020 року виходить один раз на два місяці.
ПОЛІТИКА ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ
Цей збірник практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
РЕДАКЦІЙНА ЕТИКА ВИДАННЯ
Засади професійної етики в діяльності редактора і видавця
У своїй діяльності редактор несе відповідальність за оприлюднення авторських творів, що зумовлює необхідність додержуватись наступних основоположних принципів:
- При прийнятті рішення про публікації редактор наукового журналу керується достовірністю представлення даних і наукової значимістю роботи, що розглядається.
- Редактор повинен оцінювати інтелектуальний зміст рукописів незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних поглядів, походження, громадянства, соціального стану чи політичних уподобань авторів.
- Неопубліковані дані, отримані з представлених до розгляду рукописів, не повинні використовуватися для особистих цілей або передаватися третім особам без письмової згоди автора. Інформація або ідеї, отримані в ході редагування та пов'язані з можливими перевагами, повинні зберігатися конфіденційними не використовуватися з метою отримання особистої вигоди.
- Редактор не повинен допускати до публікації інформацію, якщо є достатньо підстав вважати, що вона є плагіатом.
- Редактор спільно з видавцем не повинні залишати без відповіді претензії, що стосуються розглянутих рукописів або опублікованих матеріалів, а також при виявленні конфліктної ситуації приймати всі необхідні заходи для відновлення порушених прав.
Етичні засади в діяльності рецензента
Рецензент здійснює наукову експертизу авторських матеріалів, унаслідок чого його дії повинні носити неупереджений характер, що полягає додержанні наступних принципів:
- Рукопис, отриманий для рецензування, повинен розглядатися як конфіденційний документ, який не можна передавати для ознайомлення чи обговорення третім особам, які не мають на те повноважень від редакції.
- Рецензент зобов'язаний давати об'єктивну і аргументовану оцінку викладеним результатами дослідження. Персональна критика автора неприйнятна.
- Неопубліковані дані, отримані з представлених до розгляду рукописів, не повинні використовуватися рецензентом для особистих цілей.
- Рецензент, який не володіє, на його думку, достатньою кваліфікацією для оцінки рукопису, або не може бути об'єктивним, наприклад у разі конфлікту інтересів з автором або організацією, повинен повідомити про це редакцію з проханням виключити його з процесу рецензування даного рукопису.
Засади, якими повинен керуватися автор наукових публікацій
Автор (або колектив авторів) усвідомлює, що несе первісну відповідальність за новизну і достовірність результатів наукового дослідження, що передбачає дотримання таких принципів:
- Автори статті повинні надавати достовірні результати проведених досліджень. Завідомо помилкові або сфальсифіковані твердження є неприйнятними.
- Автори повинні гарантувати, що результати дослідження, викладені в наданому рукописі, повністю оригінальні. Запозичені фрагменти або твердження повинні бути оформлені з обов'язковим зазначенням автора і першоджерела. Надмірні запозичення, а також плагіат у будь-яких формах, включаючи у тому числі неоформлені цитати, перефразування або присвоєння прав на результати чужих досліджень, є неетичними й неприйнятними.
- Необхідно визнавати внесок всіх осіб, які так чи інакше вплинули на хід дослідження, зокрема, в статті повинні бути представлені посилання на роботи, що мали значення при проведенні дослідження.
- Автори не повинні подавати в журнал рукопис, який був відправлений в інший журнал і знаходиться на розгляді, а також статтю, вже опубліковану в іншому журналі.
- Співавторами статті повинні бути вказані всі особи, які зробили істотний внесок у проведення дослідження. Серед співавторів неприпустимо вказувати осіб, які не брали участь у дослідженні.
- Якщо автор виявить істотні помилки або неточності в статті на етапі її розгляду або після її опублікування, він повинен якнайшвидше повідомити про це редакцію журналу.
РЕЄСТРАЦІЯ ЗБІРНИКА
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України (Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 24390-14230ПР від 04.05.2020 р.).
Включено до переліку наукових фахових видань України. Список "Б" з 13-ти спеціальностей на підставі наказів Міністерства освіти і науки України від 24.09.2020 р. № 1188, від 26.11.2020 р. № 1471
Зареєстровано в Міжнародному центрі періодичних видань (International Standard Serial Number) – ISSN 2078-9165 (Рrint).
OPEN ACCESS STATEMENT
Редакційна колегія часопису «Університетські наукові записки» підтримує Будапештську ініціативу відкритого доступу (BOAI, 2002) як публічну заяву про принципи відкритого доступу до наукової літератури. Усі статті часопису доступні для всіх користувачів одразу після публікації випуску.
ЛІЦЕНЗІЯ CC BY
Автори, статті яких публікуються у часопису «Університетські наукові записки» на умовах відкритого доступу, зберігають усі права на зміст статей.
Статті відкритого доступу публікуються на умовах ліцензії Creative Commons – Attribution 4.0 International (CC BY 4.0). Ця ліцензія дозволяє іншим копіювати та розповсюджувати матеріал будь-яким носієм або в будь-якому форматі, реміксувати, перетворювати та використовувати матеріал для будь-яких цілей, навіть комерційних, поки вони вказують ваше авторство.