Інформаційна політика в галузі державного управління

  • Елвін Бахруз Талишинський Бакинський ісламський університет (Азербайджанська Республіка) https://orcid.org/0000-0001-5318-5537
Ключові слова: інформаційна політика, державне управління, інформаційна безпека, державна політика, інформаційне суспільство, сучасний світ

Анотація

Наголошується, що інформаційна політика — це логічний, об’єктивний процес, який завжди був і буде актуальним у відносинах між державами, незалежно від розвитку співпраці між ними. Іншими словами, інформаційна політика в галузі державного управління спрямована на досягнення мети державної політики країни як у мирний, так і у воєнний час. У статті автор розкриває основні складові інформаційної політики та дає концепцію кожному з них. Поряд з цим дається концепція інформаційної безпеки країни, яка є результатом науково-технічного прогресу та інформаційної інтеграції світової спільноти. Аналізуючи державну політику в інформаційній сфері, автор визначає місце, в якому займаються питання інформаційної безпеки та інформаційної війни. Основним фактором, що характеризує успішну реалізацію державної політики під час формування механізму управління різними сферами суспільного розвитку, є забезпечення постійного акценту на послідовний і безпечний розвиток соціально значущих цінностей цього розвитку, а також забезпечення сили державного управління. Ступінь розвитку інформаційної сфери є одним з основних показників, що визначають силу державного управління та безпеку суспільства. Одним з основних елементів реалізації державної політики в інформаційній сфері є інформаційна інфраструктура, яка повинна розглядатися як невід’ємна частина стратегічних інформаційних ресурсів і важлива для обороноздатності держави та його інформаційного ринку. Поряд з цим у статті зазначається, що для Азербайджану, який живе на війні, питання розробки інформаційної політики у сфері державного управління є особливо актуальним. Сьогодні в Азербайджані питання формування нормативно-правової бази в цій сфері є одним з пріоритетних місць у державній політиці. У цьому напрямку формуються і розвиваються основи законодавчої бази для забезпечення інформаційної політики у сфері державного управління. Слід зазначити, що в останні роки прийнято безліч законів, нормативних правових актів, видані різні накази.

Посилання

Sherstjuk. V. P. (1999) Informacionnaja bezopasnost' v sisteme obespechenija nacional'noj bezopasnosti Rossii: federal'nyj i regional'nyj aspekty obespechenija informacionnoj bezopasnosti. Informacionnoe obshhestvo, 5, 3–5.

Toffler. Je. (1999) Tret'ja volna. Moskwa, AST.

Stoun'er, T. (1986) Informacionnoe bogatstvo: profil' postindustrial'noj jekonomiki. In Novaja tehnokraticheskaja volna na Zapade (pp. 392–409). Moskwa.

Rogovec, V. (2000) Informacionnye vojny v sovremennom mire: prichiny, mehanizmy, posledstvija. Personal, 5, 35–38.

Obespechenie informacionnoj bezopasnosti v sovremennom mire. (n.d.) Naukova bіblіoteka Ukraiiny. Retrieved from : https://bit.ly/3iy1633.

Barinov, A. (2001) Informacionnyj suverenitet ili informacionnaja bezopasnost'? Nacіonalna bezpeka і oborona, 1, 70–76.

Baiguzin, R. N., Illarionov, S. I., Rukosuev, G. N. (2000) Informacionnaja vojna. Moskwa.

Volkovskij, N. L. (2003) Istorija informacionnyh vojn (v 2 ch., Ch. 2). SPb., Poligon.

Опубліковано
2020-02-25
Розділ
Державне управління у сфері державної безпеки та охорони громадського порядку