Дискусія як метод навчання іноземної мови студентів спеціальності «Туризм»
Анотація
Висвітлюються питання проведення дискусій під час навчання та в підготовці студентів спеціальності «Туризм». Туризм є одним із найбільш популярних напрямів підготовки студентів. Робота в туристичній галузі потребує, окрім професійних навиків, також знання іноземної мови на високому рівні. Багато студентів мають труднощі із застосуванням на практиці здобутих теоретичних знань. Уміння чітко висловлювати свої думки іноземною мовою розширює професійні можливості майбутніх фахівців туристичної галузі. Застосування проблемного навчання сприяє розвитку комунікативних навичок іноземної мови та уміння застосовувати на практиці знання із різних сфер. Створення проблемних ситуацій — новітній ефективний підхід, який є і принципом і методом навчання. Цей новий дидактичний підхід може застосовуватись на всіх етапах навчання. Одним із проблемних методів навчання студентів іноземної мови є дискусія. Розкрито сучасні форми та види дискусій. Метою цього дослідження є привернути увагу викладачів іноземної мови до дискусій та показати значення використання цього сучасного педагогічного методу в навчанні іноземної мови та в підготовці майбутніх фахівців туристичної галузі. Детально розглядаються форми і зміст дискусій, спираючись на які викладачі іноземної мови зможуть адаптувати їх під свої потреби і мету. Доводиться ефективність застосування дискусій під час занять з іноземної мови, а також надаються рекомендації щодо застосування дискусій і дебатів у навчальному процесі. Запропонований метод навчання може використовуватись для багатьох спеціальностей. Показується ефективність застосування дискусій на заняттях з іноземної мови студентів спеціальності «Туризм». Використання цього методу дозволяє досягти високих результатів не лише в засвоєнні лексики, а й у розвитку комунікативних навичок для успішної роботи в туристичному бізнесі.
Посилання
Galskova, N. D. (2003) Sovremennaya metodika obucheniya inostrannym yazykam (2nd ed.). Moskva : ARKTI.
Honcharova, O. M. (2007) Teoretyko-metodychni osnovy osobystisno-oriientovanoi systemy formuvannia informatyvnykh kompetentnostei studentiv ekonomichnykh spetsialnostei. Kyiv.
Zadorozhna, I. P. (2008) Kompetentnisnyi pidkhid u suchasnii systemi movnoi osvity. Visnyk Kyivskoho natsionalnoho linhvistychnoho universytetu, 14, 10–14.
Klarin, M. V. (1994) Innovacionnye modeli obucheniya v zarubezhnyh pedagogicheskih processah. Moskva : Arena.